Kolay ve Pratik 7 Oje Sürme Taktiği

Kolay ve Pratik 7 Oje Sürme Taktiği

Taşırmadan kolayca oje sürmek aslında manikür ve pedikürün en can alıcı kısımlarından! Güzelce bakımınızı yaptığınız tırnaklarınızı süsleyerek sahneye çıkardığınız an ojeleriniz kuruduktan sonrasıdır. Peki sağ elimle sol elime sürüyorum, sol elimle sağa olmuyor ya da tam tersi şekilde düşünenlerdenseniz, işte doğru yer burası! Nasıl oje sürmeliyim, taşırmadan oje sürmek, renkli ve desenli ojeler nasıl sürülür gibi taktikleri sizler için bir araya toparladık.

Kusursuz Tırnak

Oje sürmeden önce tırnaklarınızın üst yüzeyini bir sünger törpü yardımı ile pürüzsüz hale getirmelisiniz. Bu adımla oje bazı uygulamadan oje tırnağında pürüzsüz gözükecek. Tırnaklarına istediğin şekli verebilirsiniz. Bunu için seni bu yazımıza bekliyorum!

Oje Bazı Nedir?

Oje sürmeye başlamadan önce pürüzsüz hale getirdiğin tırnaklarınızı korumak için bir baz kullanmalısınız. Oje Bazı; ojeden önce tırnağına sürdüğün şeffaf renkteki besleyici ojedir.

Ojelerin tırnakta daha uzun süre kalmasına yardımcı olan oje bazı, tırnakların zarar görmesini de engelleyebilir.

Oje Sürelim!

Oje sürerken en önemli nokta sakin ve nazik olmak olabilir. Ojeni sürmek için fırçana ne çok ne de az oje almalısınız. Yeterli miktarda oje olarak tırnağınızın tam ortasında sürmeye başlayabilirsiniz. Sakinliğinizi ne kadar korursanız o kadar iyi olacaktır. Toplamda 3 fırça hareketi ile tırnağınıza eşit miktarda ojeyi dağıtabilirsiniz.

Oje Nerede Sürülmeli?

Sıcak bir yerde oje sürerseniz ojenin ikinci katını sürmek zor olabilir. Anında kuruyabilir ve yapış yapış bir kıvamı olabilir.  Rüzgarlı bir yerde sürmek de doğru olmayabilir. Sakin, kuru ve serin bir yerde en güzel şekilde oje sürebileceğinizi biliyoruz!

İkinci Kat Sürmeli Mi?

Ojenizin renginin daha opak görünmesini istiyorsanız iki kat oje sürebilirsiniz. Nude tonlarda iki kat sürmek daha iyi olacaktır. İkinci katı da tıpkı birinci gibi dipten uca 3 adımda sürebilirsiniz. Ancak başlamadan ilk katın mutlaka kuruduğundan emin olmalısınız.

Koruyucu Baz

Ojenin parlak ve canlı gözükmesi için koruyucu bir baz kullanabilirsiniz. Böylelikle daha uzun süre dayanacak ve parmaklarınız parıldayacak!

Kurumasını Beklemelisiniz

Son olarak ellerinizi bir süre kullanmamalısınız. Oje sürmeye başlamadan önce tüm işlerinizi halletmelisiniz, oje sürdükten sonra biraz beklemelisiniz!

Kolayca ojenizi sürerek ellerinizi sahnenin yıldızı yapabilirsiniz. Keyifli günler dileriz..

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla