Evde Kolay Manikür Yapımı: Manikür Nasıl Yapılmalı?

Evde Kolay Manikür Yapımı: Manikür Nasıl Yapılmalı?

Ellerinizin daha bakımlı ve daha hoş gözükmesi için manikür yapmak hepimizin alışkanlığı haline geldi. Kuaföre gitmeden evde manikür yapmanın da çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Tecrübelerimizi ve bildiklerimizi sizler için bu yazı da bir araya getirdik. Manikür malzemeleriniz hazırsa başlayabiliriz!

Evde Manikür Yapımı

  • Ojelerinizi Çıkarmalısınız

Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızda varsa eski ojelerinizi çıkarmalısınız. Bakımınız burada başlıyor, ojelerinizi çıkarırken nemlendirici ve besleyici özelliği olan asetonlar tercih ederek tırnağınızı beslemeye başlayabilirsiniz.

  • Tırnak Şekillendirme

Manikür için başlıca ihtiyacınız kesinlikle bir törpü. Cam törpü kullanarak tırnaklarını şekillendirerek maniküre devam edebilirsin. Tırnak şekillendirirken tırnakların yapısına da dikkat etmelisin.

Kare Tırnak; çok uzun olmayan tırnaklarınızı küt olarak törpüleyebilirsiniz.

Oval Tırnak; tırnak uçlarını oval törpüleyerek bu şekli verebilirsin.

Badem Tırnak; tırnak yapınız uzunsa kolaylıkla bu şekli verebilirsiniz.

Kısa tırnak: Kısa tırnak manikürü en zor manikür stillerinden biri. Kısa yapılı tırnaklarının etlerini biraz geriye iterek daha uzun gösterebilirsiniz.

  • Kütikülleri & Etleri Gider

Tırnak çevresindeki ölü derilerden yani kütiküllerden kurtulmak için manikür suyu hazırlayalım. Ilık bir suyun içerisinde doğal yağlardan damlatabilirsiniz. Arifoğlu Tatlı Badem Yağı ve Arifoğlu E Vitamini Yağı işinize yarayacaktır.

Sonrasında ellerinizi içine sokun ve etlerinizin yumuşamasını bekleyin. Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra sudan çıkarıp kurulayarak ahşap kütikül çubuklarıyla etlerini geriye itebilirsiniz. Törpünüzün sivri ucunu da bu işlem için kullanabilirsiniz ancak nazik olmalısınız.

Tırnak etlerinizi geriye itmek yeterli olacaksa üzerine bir bakım yağı sürebilirsiniz. Ancak faazla etlerinizi et makası ile alacaksınız, dikkatli olmalısınız. Sadece fazlalık olan etleri alarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Et makasınızın temiz olmasına özel göstermelisiniz, çok derinden kesmemek gerektiğini de unutmamalısınız.

  • Oje Bazı

Manikürünüzü etlerinizle ilgili işlemler bittikten sonra bir el kremi sürerek devam ettirmelisiniz. Elleriniz ve etleriniz kremi emdikten sonra, bir tırnak güçlendirici ya da oje bazı ile süreceğiniz ojenin altına bir baz oluşturmalısınız. Bu tırnağınıza vereceğiniz zararı azaltarak aynı zamanda ojeleri kolayca çıkarmanıza da yardımcı olacaktır.

Evde kendi manikürünüzü bu kadar kolaylıkla yapıp sonrasında kolayca istediğiniz ojeyi sürerek ellerinizi daha muhteşem hale getirebilirsiniz. Ellerimiz dışarı ile birebir temasta olup en çok yıpranan yerlerden olabilir, onlara iyi bakmak için kullanacağınız birçok ürün tirnakbakimyagi.com’da sizleri bekliyor.

 

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla