Güçlü & Uzun Tırnaklar İçin Yapmanız Gerekenler: Evde Kolay Bakım Yöntemleri

Güçlü & Uzun Tırnaklar İçin Yapmanız Gerekenler: Evde Kolay Bakım Yöntemleri

Tırnaklarınızı uzun veya kısa, küt ya da badem nasıl seviyorsanız sevin ancak hepimiz güçlü tırnaklar isteriz. Daha güçlü ve sağlıklı tırnaklar için yapabilecekleriniz çok kolay. Evde bulunan pratik eşyalar ya da doğal bakım yağlarını düzenli olarak kullanarak güçlü tırnaklar sizinle olabilir. Güçlü ve sağlıklı tırnaklarınıza böylelikle istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi çoğu evde kolayca bulunabilir. Manikür suyunuzda da kullanabileceğiniz elma sirkesi tırnak etlerinizi yumuşatmak için kolay bir yöntemdir. Ayrıca tırnaklarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasına da yardımcı olur.  Manikür suyuna damlatacağınız birkaç damla elma sirkesi size yardımcı olacaktır.

Çay Ağacı Yağı

Daima taşıyıcı bir yağ ile kullanmanız gereken çay ağacı yağı, güçlü bir antiseptik ve antifungal madde içeren bir yağdır. Tatlı Badem Yağı ile seyrelterek tırnaklarınızın etlerine ve kendisine masaj yapabilirsiniz.

Limon Suyu

Kolajen üretimi hızlandıran limon suyu tırnaklar için iyi bir C vitamini kaynağıdır. Limon suyu ayrıca alfa-hidroksi asit içerir, bu tırnakları hafifletir ve mikro çatlakları iyileştirir.  Limon suyunuzu yine manikür suyunuza damlatarak ya da ayrıca bir bakım olarak su ile seyreltip ellerinizi içinde bekleterek kullanabilirsiniz.

E Vitamini Yağı

E vitamini yağı onarıcı özelliği ile bilinen mucizevi etkili bir yağdır. Tırnaklarınızı besler, nemlendirir ve güçlendirir. Daha sağlıklı tırnaklar için ellerinize damlatıp masaj yaparak yedirebilirsiniz, hafta da 2 kere düzenli olarak yapacağınız bu uygulamanın etkisini çok seveceksiniz.

Avokado Yağı

Meyve olarak da çok değerli olan bu doğal yağın nemlendirici özelliği tırnaklarınızı güçlenmesine de yardımcı olur. Böylelikle kırılmaları da engelleyebilir.

Shea Butter

Harika bir doğal nemlendirici olan shea yağı tüm vücut için kullanıma uygundur Tırnaklarınız içinde besleyici olan bu yağ kırılmaları engeller. Tırnaklarınıza ve özellikle tırnak yataklarınıza masaj yaparak 20 dakika yedirmenizi engelleyebilirsiniz.

Tırnak bakımınızın için sizlere yardımcı ürünleri bakımlarıyla birlikte bir araya toparladık. Bu ürünlere hemen göz atarak sorununuzu çözebilirsiniz.

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla