Hızlı Uzayan Tırnaklar İçin 7 Öneri

Hızlı Uzayan Tırnaklar İçin 7 Öneri

Tırnaklarını sürekli sağlıklı ve doğal bir şekilde uzatmaya çalıştın ama başaramadın mı?

Ya da tırnaklarını uzatmayı başardın ama hemen kırıldı mı? Olsun sorun değil, tırnaklarınızı hızlı bir şekilde uzatmak, çok daha sağlıklı hale getirmek ve kırılmasını önlemek için kullanabileceğiniz birkaç kolay ama gerçekten etkili püf noktası var. Ve bunlardan birkaçını sizinle paylaşacağım.

Hızlı Uzayan Tırnaklar İçin 7 Öneri

  1. Beslenme şeklimiz vücudumuzun yanı sıra tırnaklarımızın uzama hızını da etkiler. Sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli, protein açısından zengin beslenme ve vitamin alımı tırnaklarınızı çok daha güçlü hale getirecek ve uzama hızlarını artıracaktır. Bazı besin takviyeleri ve vitaminlerin (E vitamini, biyotin ve balık yağı gibi) tırnaklarımızın ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ancak bunları almadan önce beslenme uzmanınıza ve doktorunuza danışmalısınız.
  2. Tırnaklarınızı düzenli olarak törpülemeye özen gösterin. Tırnaklarınızın kenarları eşit olduğunda, çok fazla kırılmazlar. Eğer yuvarlak şekilde törpüler iseniz tırnaklarınızın kırılmasını biraz da olsa engelleyebilirsiniz.
  3. Tırnaklarınızı saf limon, ılık su ve zeytinyağı karışımı ile bir kapta ıslatmak onları çok daha güçlü hale getirecektir.
  4. Ekstra koruma, tırnaklarınızın daha uzun ve daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Bunun için tırnaklarınızı şeffaf oje ile kaplayın.
  5. Tırnaklarınıza oje sürmeyi seviyorsanız, aynı zamanda nemlendirici ve besleyici bakım işlevi gören güzel bir baz kat bulun. Oje sürmeden önce tırnaklarınıza tutarlı bir şekilde uygulayın ve birkaç hafta içinde pozitif uzama sonuçları göreceksiniz.
  6. Özellikle soğuk mevsimlerde de tırnaklarda tıpkı cildimiz gibi nem eksikliği olabileceğini unutmamalısınız. Ellerinizi sık sık yıkamak onları daha da kuru hale getirecektir. Bu yüzden her el yıkamadan sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmeye çalışmalısınız.
  7. Tüm bunların yanı sıra alıp kullanmaya başlayacağınız tırnak bakım yağları da işe yarayacaktır. Tırnak bakım yağı olarak bizim size önerimiz Mixup Sulphur tırnak bakım yağı, ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla